Niewidzialna ręka

Z pewnością wielu z Was zastanowiało się kiedyś, jak można naprawić świat lub chociaż go trochę zmienić. Często po głębszych zastanowieniach dochodzimy do wniosku że to niemożliwe. No bo jak w pojedynkę zmienić to wszystko? Ja jestem idealistką, wierzę że jeżeli na świecie każdy z nas wybrał sobie konkretną dziedzinę i starannie wypełniał dany obowiązek, to świat rzeczywiście byłby lepszy. Ja wybrałam sobie za życiowe zadanie pomoc zwierzętom. Niestety warunki nie pozwalają, bym mogła adoptować niechciane, psie i kocie nieszczęścia. Jednak tak się składa, ze w dobie internetu mam całkiem pokaźne możliwości.
Adopcja wirtualna
Większość schronisk ją umożliwia. Adopcja wirtualna polega na tym, że wybieramy sobie pieska (lub kotka 😉 ) i co miesiąc wpłacamy na niego określoną kwotę, która zostanie przeznaczona na jego wyżywienie. Super opcja dla ludzi, którzy z jakiegoś powodu nie mogą zaadoptować a bardzo by chcieli. U łódzkim schronisku takie pieski są oznaczone na stronie, np. tutaj – http://schronisko.doskomp.lodz.pl/index.php?co=psy&nr=4191
Cegiełki i bazarki
Jedna cegiełka zwykle kosztuje 5 złotych i ratuje życie. Polega to na tym, że wolontariusze wystawiają na sprzedaż dyplomy lub zdjęcia po tej symbolicznej cenie, zbierając w ten sposób na hotelik lub operację. Takie cegiełki można znaleźć tutaj: ALLEGRO CEGIEŁKI . Serdecznie zachęcam do tego typu pomocy.
Na forach internetowych o zwierzęcej tematyce możemy również znaleźć bazarki. Są to licytacje przedmiotów, z których zysk zostanie przeznaczony na opisanego w aukcji psa lub kota. Możemy nabywając przedmiot pomóc potrzebującemu zwierzęciu przy okazji sami zyskując.

Pomóc w szukaniu domu
Wiele psów „wisi” na stronach internetowych schronisk, często na dalekich stronach, zapomniane czekają latami. Są zapominane, niechciane, gasną za kratami obozu smutku i śmierci. Tak być nie musi, internet to potężne narzędzie które można wykorzystać do niesienia pomocy innym. Takiego psa można zapromować, polega to na wykonaniu ogłoszenia, zamieszczeniu do niego zdjęć, można pobawić się formą, stworzyć wiersz, opowiedzieć psią historię a następnie dodawać na fora, portale ogłoszeniowe, tworzyć allegro. Szansa na psie szczęście wzrasta.
Zachęcam do niesienia w ten sposób pomocy, udowodniłam tym że wcale nie trzeba mieć warunków na trzymanie zwierzęcia w domu by pomóc mu w podobnym stopniu. Zapraszam również do organizowania zbiórek charytatywnych w swoich miejscach pracy lub szkołach! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *